Przyczepy Eljasiewicz - strona główna*** SPRZEDAŻ *** WYPOŻYCZALNIA *** SERWIS *** NAPRAWA *** CZĘŚCI I AKCESORIA *** HAKI HOLOWNICZE *** FACHOWE PORADY *** RATY ***

Bagażniki rowerowe

Dla miłośników rowerów zalet rowerowych wycieczek nie trzeba przedstawiać. Czasem jednak pojawia się problem: jak przetransportować czy przewieźć rower? Przedstawiamy Państwu dwie opcje do wyboru: bagażniki rowerowe montowane na dachu i bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy.

Bagażnik rowerowy na dach

Obecnie wielu producentów proponuje bagażniki rowerowe do przewożenia rowerów na dachu. Są to specjalnie przystosowane uchwyty rowerowe. Aby zamontować uchwyty rowerowe samochód musi być wyposażony w bagażnik bazowy. Są to specjalne poprzeczne belki bazowe montowane do relingów auta lub do mocowań fabrycznych znajdujących się na dachu samochodu. Więcej informacji o bagażnikach bazowych znajdą Państwo w zakładce BOKSY DACHOWE. Przy wyborze bagażnika bazowego i zakupie bagażników rowerowych do samochodu warto uwzględnić ładowność dachu, którą znajdą Państwo w instrukcji obsługi samochodu.Bagażnik rowerowy na kulę haka

W przypadku samochodów wyposażonych w hak holowniczy najprostszym rozwiązaniem aby przewieźć rowery jest bagażnik rowerowy montowany na kuli haka holowniczego. Bagażniki rowerowe na hak holowniczy najczęściej wyposażone są w listwę oświetleniową z miejscem na mocowanie tablicy rejestracyjnej. Ceny na bagażniki rowerowe zaczynają się od ok. 665zł. Cena zależy od producenta, liczby przewożonych rowerów czy materiałów, z których bagażnik został wykonany. Uboższą wersją bagażników rowerowych są tzw. nożyce rowerowe.
W chwili obecnej posiadamy w sprzedaży bagażnik rowerowy do przewozu 3 rowerów lub 4 rowerów.Od 2015r do oferty wprowadzamy coś ekstra:

Bagażnik rowerowy Cykell T21 i T23 belgijskiej produkcji.

Bagażnik do przewozu rowerów montowany na haku holowniczym. Bagażnik jest bardzo lekki i funkcjonalny. Niską wagę i funkcjonalność docenią zwłaszcza kobiety:)

Bagażnik jak widać na zdjęciach, można złożyć- jest łatwy w przechowywaniu-można go swobodnie postawić (nie zajmuje wiele miejsca) lub powiesić (wieszak na ścianę do dokupienia w ramach wyposażenia dodatkowego). Wyposażony jest w kółka, można go ciągnąć jak walizkę.

Po założeniu na kulę haka holowniczego widoczny jest wskaźnik sprzęgu zapewniający bezpieczne zamocowanie na haku. Słyszymy charakterystyczne kliknięcie i rozkładamy bagażnik.

Plastikowe czarne nakładki mają funkcję regulacji. Regulowane są również lampy. Lampy mają światło cofania ponieważ platforma wyposażona jest we wtyczkę 13pin, dokującą w specjalnym uchwycie wtyczki przy ramie bagażnika. W cenie bagażnika otrzymują Państwo oczywiście adapter umożliwiający podłączenie platformy do gniazda samochodowego 7pin.

Do każdego roweru jest oddzielny uchwyt do zamocowania do ramy roweru, każdy zamykany na kluczyk. Również bagażnik zabezpieczany jest zamkiem antykradzieżowym.

Platforma jest uchylna, po naciśnięciu pedału zwalniającego bagażnik odchyla się umożliwiając swobodny dostęp do bagażnika samochodu. Platforma nie opada na ziemię, nie trzeba się martwić o potłuczone lampy...

Bagażnik rowerowy Cykell T31 przystosowany jest do przewozu trzech rowerów, istnieje opcja dokupienia dostawki umożliwiającej przewożenie także czwartego roweru.

W ofercie posiadamy również bagażnik Cykell T21 przystosowany jest do dwóch rowerów, również z opcją dokupienia dostawki umożliwiającej przewożenie trzeciego roweru.

Dla maksymalnego ułatwienia załadunku można dokupić specjalną rynienkę najazdową. Jako wyposażenie dodatkowe jest również dostępny pokrowiec na platformę, ułatwiający przechowywanie lub np. przewożenie w bagażniku samochodowym.

Bagażnik jest niezwykle funkcjonalny i praktyczny a przede wszystkim prosty w obsłudze, zapraszamy do obejrzenia filmu:


Eljasiewicz S.C. tel. (85) 7 43 75 14 BIAŁYSTOK