Przyczepy Eljasiewicz - strona główna*** SPRZEDAŻ *** WYPOŻYCZALNIA *** SERWIS *** NAPRAWA *** CZĘŚCI I AKCESORIA *** HAKI HOLOWNICZE *** FACHOWE PORADY *** RATY ***

Wypożyczalnia Białystok

Wypożyczalnia przyczep
Wypożyczalnia boksów dachowych
Wypożyczalnia bagażników do przewozu rowerów

Od początku istnienia firmy zajmujemy się wypożyczaniem przyczep. Nasza wypożyczalnia przyczep zapewnia największy wybór przyczep w regionie. Poniżej można zapoznać się z wymiarami i parametrami przyczepek do wypożyczenia oraz z obowiązującymi przepisami dotyczącymi transportu przy pomocy przyczepek. Od 2009 roku działa wypożyczalnia bagażników dachowych. Wynajem boksów dachowych został opisany poniżej, natomiast informacje dotyczące samych bagażników dachowych i boksów dachowych można znaleźć tutaj

Wynajem bagażników rowerowych

W odpowiedzi na prośby Klientów od kwietnia 2018 można już u nas wypożyczyć bagażnik do transportu rowerów. Proponujemy Państwu wypożyczenie bagażnika montowanego na kuli haka holowniczego. Bagażnik marki Aguri ActiveBike3 służy do przewozu maksymalnie 3 rowerów.

Wymiary i waga:
-szerokość 108cm
-wysokość 73cm
-odległość od haka 74cm
-wymiar po złożeniu 107cm x 82cm x 27cm

-waga 18,4kg
-maksymalna ładowność do 60kg (przed montażem bagażnika należy sprawdzić jaki jest maksymalny dopuszczalny nacisk na kulę haka holowniczego, na którym bagażnik ma być zamontowany

Platforma rowerowa jest zapinana na haku bez użycia narzędzi i zabezpieczona kluczykiem. Każdy rower również jest zapinany na zamek. Koła rowerów mocowane za pomocą pasków zębatych z systemem szybkiego zacisku. Podstawy pod koła są regulowane dzięki czemu można przewozić rowery o różnej wielkości. Uchwyty ramy z elastycznym wypełnieniem zabezpieczającym przed porysowaniem ram rowerowych (średnica ramy rowerowej: min: 20mm, max: 80mm). Bagażnik na rowery jest uchylny - wygodny i szybki dostęp do bagażnika samochodu również z zamontowanymi rowerami. (Przycisk umożliwiający uchylanie platformy umiejscowiony nad tablicą rejestracyjną, w wygodnym dla użytkownika miejscu). Oświetlenie platformy zawiera: światło pozycyjne, kierunkowskazy, podświetlenie tablicy, światło wsteczne, światło przeciwmgielne. Wtyczka 13PIN (bagażnik jest wyposażony w światło cofania)- po zastosowaniu odpowiedniego adaptera można podłączyć bagażnik do gniazda 7PIN ( możliwość zakupu adaptera lub wypożyczenia za dodatkową opłatą). Bagażniki rowerowe z naszej wypożyczalni posiadają Certyfikat City Crash Test.
Kaucja wynosi 500zł. Opłata za dobę 30zł (minimalny okres wypożyczenia 3 doby).
Przypominamy, iż zgodnie z przepisami obowiązkowe jest posiadanie trzeciej tablicy rejestracyjnej zamontowanej na bagażniku rowerowym, jeśli zasłania on tablice rejestracyjne pojazdu. Więcej informacji na temat trzeciej tablicy tutaj.

Wynajem boksów dachowych

Do wypożyczenia proponujemy box dachowy Xtreme 450. Waga samego boxa to 19kg. Pojemność wynosi ok. 450 litrów. Box jest koloru szary metalik lub carbon - jak na zdjęciach poniżej. Wykonany z polistyrenu, posiada centralny zamek z systemem Double Action, jest otwierany z prawej strony. Według deklaracji producenta box pomieści maksymalnie 6 par nart (o maksymalnej długości 185cm) lub 4 deski snowboardowe. Do każdego boksu, na życzenie Klienta, oferujemy paski mocujące do zabezpieczenia ładunku.
Ładowność boxu dachowego to 50kg.

Wymiary boxu zewnętrzne:
-wysokość: 38,5 cm
-szerokość: 78 cm
-długość: 195 cm

Wymiary boxu wewnętrzne:
-wysokość: ok 36 cm
-szerokość: ok 65 cm
-długość: ok 180 cmCena za wypożyczenie boxu dachowego to 30 zł za dobę, minimalny okres wypożyczenia to 3 doby. Kaucja wynosi 500 zł. Kaucja podlega zwrotowi w dniu zwrotu boxu dachowego i opłaceniu rachunku za okres wypożyczenia. Samochód, na którym będzie przewożony box dachowy musi być wyposażony w relingi dachowe lub odpowiednie mocowanie niezbędne do zamontowania boxu dachowego. Jeżeli posiadają Państwo własne belki bazowe ich maksymany wymiar to 40x70mm.

Przy wypożyczeniu boksu dachowego istnieje możliwość wypożyczenia uniwersalnego bagażnika dachowego (tzw. belki poprzeczne) w cenie 60 zł i jest to jednorazowa opłata bez względu na długość okresu wypożyczenia. Listę aut, do których pasuje w/w uniwersalny bagażnik dachowy znajdą Państwo tutaj . Ponieważ nadal jest to katalog niezamknięty warto przyjechać wcześniej i przymierzyć belki bazowe.

W chwili obecnej do wypożyczenia jest kilkanaście boksów dachowych. Boxy dachowe do wypożyczenia są w różnych kolorach, w tej chwili większość bagażników jest w kolorze szary metalic. Z uwagi na ograniczoną ilość bagażników do wypożyczenia, w okresie ferii zimowych i wakacji, prosimy o wcześniejsze rezerwacje i uzgadnianie terminów wypożyczenia boxu dachowego pod numerem telefonu:
(85) 7 43 75 14

Wynajem przyczep


Ponad 100 przyczep w jednym miejscu gwarantuje optymalną możliwość wyboru!
Ceny już od 40zł za dobę, jako kaucja równowartość opłaty za przewidywany okres wypożyczenia: dobę liczymy od momentu wypożyczenia 24h do przodu (np. od danego dnia, od godziny 1230 do następnego dnia, do godziny 1230 ). Zapewniamy fachową i kompleksową obsługę. Istnieje również możliwość naprawy instalacji elektrycznej w samochodzie. Aby załatwić formalności wystarczy dowód osobisty lub prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu i niecałe 2 minuty... Wypożyczamy również pasy transportowe i adaptery (reduktory) do gniazd samochodowych (przejście z 13 na 7). Do każdej przyczepy wypożyczenie koła zapasowego GRATIS!

Wszystkie przyczepy są w 100% sprawne, mają ważne OC i badania techniczne. Przed i po wypożyczeniu każda przyczepa jest dokładnie sprawdzana i serwisowana. Wyjazd poza granicę kraju lub nawet w dłuższe trasy nie stanowi problemu. Przy wyjazdach poza UE prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Z uwagi na dużą liczbę przyczep nie ma potrzeby wcześniejszego zamawiania. Rezerwacje (pod nr tel. 85 7437 514) prowadzimy wyłącznie na przyczepy specjalistyczne i lawety 6-cio metrowe.

Z uwagi na częste pytania klientów “Jaką przyczepę mogę ciągnąć swoim samochodem?” wyjaśniamy:

Każdy samochód w dowodzie rejestracyjnym powinien mieć określoną maksymalną Dopuszczalną Masę Całkowitą przyczepy z hamulcem najazdowym i bez hamulca najazdowego (w nowych dowodach kolejno pozycja O1 i O2). W przypadku braku powyższych informacji rzeczywista masa przyczepy nie może przekroczyć rzeczywistej masy samochodu.
Wszystkie przyczepy, których DMC nie przekracza 750kg są uznane za przyczepy lekkie. Do ich ciągniecia nie jest wymagana żadna dodatkowa kategoria prawa jazdy.

UWAGA!!! Przypominamy o systemie dróg płatnych eTOLL, dla zestawów pojazdów przekraczających 3,5t DMC (dopuszczalnej masy całkowitej- NIE RZECZYWISTEJ!)
Więcej informacji na stronie: eTOLL - kliknij by dowiedzieć się więcej!
LAWETY z najazdami i wciągarką ręczną.
Wypożyczalnia NIE sprawdza czy Klient posiada odpowiednią kategorię prawa jazdy. Ryzyko i ewentualną odpowiedzialność ponosi Klient.
Uwaga! Wszystkie lawety z wypożyczalni są dwuosiowe i wymagane jest do nich prawo jazdy kat. E. Wiele osób pyta o lawety jednoosiowe, jednak przy przewozie auta laweta jednoosiowa byłaby niestabilna a również nie kwalifikowałaby się na tzw. zwykłe prawo jazdy. Liczba osi nie ma znaczenia! Liczą się Dopuszczalne Masy Całkowite (DMC). Natomiast rejestracja lawety na niskie DMC mija się z celem, ponieważ wagę przewożonego auta bardzo łatwo sprawdzić (przeładunek). Więcej informacji tutaj

-laweta z pełną podłogą, DMC 2000kg (ładowność 1400kg)
-laweta z pełną podłogą GREW, DMC 2200kg (ładowność 1600kg), szara plandeka
-lawety wąskie, z kołami pod spodem, “Szwajcarki” o Dopuszczalnej Masie Całkowitej 1600kg lub 1800kg (ładowność 1200kg lub 1400kg)
-lawety o długości 4m w najazdach, DMC 2000kg (ładowność 1470kg)
-lawety o długości 4,5m w najazdach, DMC 2700kg (ładowność 2000kg), szerokość 1,98m lub 2,04m
-lawety o długości 6m w najazdach, DMC 3000kg (ładowność 2200kg), szerokość 1,98m lub 2,04m

PRZYCZEPY SPECJALISTYCZNE:
-przyczepy do przewozu Koni (każda przyczepa na dwa konie), inaczej znane jako bukmanki (zwierzęta muszą być bez haceli), DMC 2000kg (ładowność 1150kg)
-przyczepy do przewozu motocykli, DMC 750kg, z hamulcem najazdowym (maksymalnie 3 motory)
-przyczepy kempingowe marki Niewiadów N126n
-przyczepka bagażowa Niewiadów N250 wykonana z laminatu
-przyczepa bagażowa, dwuosiowa, z kołami pod spodem, o wym. wew. skrzyni ładunkowej 392x192cm o DMC 2500kg i ładowności 1850kg (z wysoką plandeką lub bez plandeki)
-przyczepo-laweta z pełną podłogą o wym. wew. skrzyni ładunkowej 420x200cm o DMC 2200kg i ładowności 1600kg (z regulowaną wysokością plandeki lub bez plandeki)
-przyczepa bagażowa, dwuosiowa, z kołami pod spodem, o wym. wew. skrzyni ładunkowej 415x205cm o DMC 3000kg i ładowności 2245kg (z wysoką plandeką lub bez plandeki)

PRZYCZEPY JEDNOOSIOWE o ładowności ok. 500kg:
z plandeką płaską, wysoką, niską lub bez plandeki
-przyczepa Niewiadów o wym. wew. skrzyni ładunkowej 260x130cm o DMC 750kg z hamulcem najazdowym
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 250x130cm o DMC 750kg z hamulcem najazdowym
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 244x126cm o DMC 750kg z hamulcem najazdowym
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 204x122cm o DMC 750kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 195x120cm o DMC 750kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 195x120cm o DMC 750kg z zakryciem poliestrowym, z jedną lub dwoma nadstawkami burt, z hamulcem najazdowym
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 195x115cm o DMC 750kg z hamulcem najazdowym

PRZYCZEPY DWUOSIOWE - w zależności od auta* - również na kat. “B”:
z plandeką o maksymalnej wysokości 185 cm, niższą lub bez plandeki
o wytrzymałości 1500kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 392x192cm o DMC 2500kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 415x205cm o DMC 3000kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 400x150cm o DMC 2000kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 304x150cm o DMC 2000kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 304x150cm o DMC 1400kg
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 304x150cm o DMC 1100kg- kat.B*
-o wym. wew. skrzyni ładunkowej 304x150cm o DMC 1000kg- kat.B*


*UWAGA liczba osi nie wpływa na uprawnienia do kierowania, według przepisów liczą się Dopuszczalne Masy Całkowite (DMC) . Posiadając prawo jazdy kat. B można ciągnąć każdą przyczepę lekką, czyli o DMC do 750kg lub przyczepę o DMC mniejszym od masy własnej samochodu o ile Dopuszczalna Masa Całkowita zestawu (DMC samochodu + DMC przyczepy) nie przekracza 3,5t. Dla uproszczenia: do naszych dwuosiówek na kat. “B” Państwa samochód musi mieć Masę Własną minimalnie 1100kg i DMC do 2400kg. Dodatkowo należy sprawdzić jaka jest maksymalna Dopuszczalna Masa Całkowita przyczepy z hamulcem najazdowym dla danego samochodu (pozycja O1 w nowych dowodach rejestracyjnych)

Podstawa prawna:

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym:


Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:(...)
51) przyczepa lekka - przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

Art. 62. Ust. 1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:
1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus – nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;

oraz:

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami:

Art. 6. Ust. 1.
Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
(...)
6) kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
Ust.2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.


ZESTAW NA PRAWO JAZDY KATEGORII B:

DMC samochodu + DMC przyczepy ≤3,5t

Masa Własna Samochodu > DMC przyczepy

Dopuszczalna Masa Całkowita = masa własna pojazdu + ładowność pojazdu

Więcej informacji na temat przepisów dotyczących ciągniecia przyczep oraz odpowiednich kategori prawa jazdy tutaj


UWAGA!!! Przypominamy o systemie dróg płatnych eTOLL, dla zestawów pojazdów przekraczających 3,5t DMC (dopuszczalnej masy całkowitej- NIE RZECZYWISTEJ!)
Więcej informacji na stronie:
e TOLL - kliknij by dowiedzieć się więcej!Eljasiewicz S.C. tel.(85) 7 43 75 14 BIAŁYSTOK